България завърши с триумф представянето си при девойките на световно първенство по летен биатлон в Отепаа, Естония. В преследването на 7.5 км българките окупираха първите две места, като Валентина Димитрова грабна златото, а Лора Христова среброто. Валентина завърши с 4 пропуска в стрелбата, Лора (5) финишира 23.9 секунди след нея, бронзът бе за чехкинята Илона Плехасова с 3 неточности на рубежа и 37 сек изоставане от победителката.

Така българките спечелиха всички световни титли при девойките, след като преди три дни Лора Христова триумфира в суперспринта, а вчера Валентина Димитрова грабна златото в спринта. Валентина, Лора и Стефани бяха в състава на българската щафета, спечелила бронз на световното за девойки в Солт Лейк Сити преди две години. Миналото лято България също спечели три златни медала, тогава Лора Христова триумфира във всички дисциплини и стана най-титулуваната биатлонистка на световното при младите на световното в Осърбле, Словакия.

При младежите днес в Отепаа в преследването на 10 км втора титла спечели украинецът Виталий Мандзин, а българите заеха следните места: 12. Константин Василев на 1.09 мин след победителя с 5 пропуска в стрелбата, 24. Георги Наумов (7), 30. Георги Джоргов (7), 33. Веселин Белчински (9) и 36. Николай Николов (8). Никой не финишира с чиста стрелба, а тримата медалисти са с по 4 грешни патрона.

Българското участие на световното в Естония завършва по-късно днес с Милена Тодорова в масовия старт, при мъжете нямаме представители в тази финална надпревара.

Източник: sportal.bg