Макар рапърът Павел Николов да не бе сред най-атлетичните участници в миналогодишното издание на „Игри на волята“, той несъмнено е един от най-запомнящите се. В любимец на зрителите го превърнаха не само ефектният му външен вид, а и геройските му борби на арената и стратегиите, които чертаеше в резиденцията, стопанството и на Брега на отчаянието. 
Мнозина му стискаха палци да стигне до финалната фаза на екшън формата, но в крайна сметка той не успя да се класира сред призьорите. Въпреки това обаче, продуцентите видяха в него потенциал за водещ и го поканиха да партнира на Ралица Паскалева в новия праймтайм хит „Sesame Турнири на волята“.

- Павел, лесно ли ви е като водещ на „Sesame Турнири на волята“?
- Бил съм и преди водещ на телевизионно предаване, но тогава си беше трудно предизвикателство за мен. В „Sesame Турнири на волята“ е по-различно – чувствам се прекрасно и на мястото си. Познавам някои от участниците, а съм наясно и с поведението на Ралица Паскалева, с която сме екранни партньори:

- Бързо ли се сработихте с Ралица?
- Преди старта на „Sesame Турнири на волята“ бяха предвидени 3 репетиции с мен и Ралица като водещи. Направихме обаче само 2, защото още на първата тя ме предразположи. Ралица е супер, работата с нея се оказа изключително лесна и много приятна. Продуцентите забелязаха, че двамата много бързо се сработихме като тандем.

Ако бяхте не водещ, а участник в „Sesame Турнири на волята“, как щяхте да се представите на арената?
- Не мога дори да си помисля да участвам в „Sesame Турнири на волята“. Навремето подадох документи за „Игри на волята" единствено защото знаех, че във формата има и социална игра, която ще ми позволи да се стиковам с другите от племето и да компенсирам липсата на спортна физика. Аз добре осъзнавам, че не съм атлет. В „Sesame Турнири на волята“ изпитанията са за сила, ловкост и бързина и само като ги гледам, се задъхвам. Просто няма как аз да се справя с тях, давам си ясна сметка.

- Твърди се, че ще водите с Ралица и 7-ия сезон на „Игри на волята
- Чета и аз въпросните публикации, които тръгнаха още след края на шести сезон. Истината обаче е, че все още нямам предложение да съм водещ на „Игри на волята 7“ – никой от екипа не е говорил с мен по темата. Това, което мога да кажа, е, че ще се радвам, ако ми бъде отправена такава оферта. Получа ли я, ще продължа да съм част от любимия ми телевизионен формат и то в една по-безопасна позиция. Като състезател съм достигнал лимита си и за нищо на света не бих се съгласил да вляза отново в тази тежка за мен роля. 

- Фенове на Димо Алексиев настояват той да си е водещ и занапред...
- Познавам Димо от комуникацията ми с него на арената, когато той беше водещ, а аз – участник в „Игри на волята“. В очите ми е страшен пич, а и двамата с Ралица Паскалева имат перфектна химия помежду си. За хората, които настояват титулярът да се върне, не мога да кажа нищо лошо. Най-нормално е да са свикнали с Димо и да си го искат. Никой не може да влезе в обувките му, а не трябва и да опитва. Не съм го имитирал в „Sesame Турнири на волята“, а бях себе си през цялото време и се надявам публиката да ме възприема. 

- Минаха ли ви контузиите от „Игри на волята 6“?
- Хубавото е, че след участието ми се чувствам много по-силен психически. Колкото до контузиите, с някои от тях се справих, след като излязох от „Игри на волята”, а с други – не. Имах 3 кариеса в резултат на това, че известно време ядях на ден по кило, кило и 200 грама джанки. За моя радост, успях да възстановя и стомаха си, като пиех всяка сутрин специален медикамент.

- Предложихте брак на приятелката си Кристина Нгуен, с която отдавна сте заедно. Кога ще бъде сватбата ви?
- Надявам се това лято да ми е заето с работни ангажименти и да не остане време за сватба. Най-вероятно ще се оженим през пролетта на следващата година. Спазих традицията и паднах на коляно с предложение към Криси да ми стане жена. Направих
това два пъти – първо в „Игрите“, когато трябваше да напусна формата, а после и в хотел „Шато", докато гледахме епизода с приятелката ми. Всеки път много се вълнувах.

- В хотел „Шато” подарихте ли пръстен на Кристина?
- Да, на ръката й е оттогава. Хубав пръстен е, класически тип. Доста се бях постарал, за да избера правилния, а най-важното е, че Криси го хареса.

- През годините предлагали ли сте брак и на други жени?
- Не. За първи път предложих брак на Криси, надявам се и да е за последен. В миналото бях лесно влюбчив, но сега съм намерил най-прекрасната жена за мен. Искам да съм с нея до края!

- Кецовете са любимите ви обувки. Колко чифта имате?
- Може би са над 60. Имам дори проблем със съхранението им. Една немалка част от кецовете ми в момента са натъпкани в чували в мазето, а други са в няколко апартамента из София – при приятели, при които съм живял през последните 13 години, откакто съм в столицата.

- Откога шофирате?
- Късно станах шофьор. Взех книжка на 27 години, а на 28 си купих автомобил. Колата беше материалната любов на живота ми. Старият „Ягуар Х” има главна роля в клипа на
песента „Вдигам Левъл”, който направихме с Венци и Кристиан Костов. Мой приятел аерограф го превърна в произведение на изкуството. Мислех си, че ще запазя завинаги колата, защото ми е първата, но я продадох преди по-малко от месец. Прагматичен човек съм и трябва да се ориентирам към по-семеен тип автомобил. В момента съм само горд собственик на мотор.

- Имали ли сте животозастрашаващи ситуации на пътното платно?
- От 6 години имам чопър. Веднъж съм падал, но не беше сериозно. Като шофьор винаги съм карал бавно и разумно, не съм изпадал в стресови ситуации на пътя. Като пасажер обаче имам един случай, когато едва се разминахме с челен сблъсък – той най-вероятно щеше да ни коства живота.

Пътувахме с колеги за участие. Пред нас се движеше ТИР, който подаде десен мигач – знак да го изпреварим. В момента, в който шофьорът ни прие на доверие сигнала и предприе изпреварването, на метри отпред видяхме кола, движеща се много бързо. Единствено бързата реакция ни спаси. Десният мигач на тираджията си беше опит за убийство – не знам как да го определя по друг начин.

- От дете сте фен на Батман. Колекционирате ли нещо, свързано с героя?
- Старият „Ягуар ХJ“, който продадох, беше боядисан на тема „Батман”. Чопърът ми също бе превърнат в батмотор в Пловдив. Имам чорапи и боксерки с любимия герой.
Също и завивки, столове, чаши, комикси, татуси, фигурки и т.н.

- Работите ли по нов музикален проект? 
- Покрай вълнението около това, че съм водещ на „Sesame Турнири на волята“, се забравя, че моята голяма и истинска любов е музиката. Преди всичко аз съм изпълнител. От 15-годишен до днес правя песни за удоволствие и не съм спирал. Има моменти, в които не издавам продукция, но не спирам да работя, а помагам и на други колеги – правя им текстове, записвам вокали и смесвам като саунд инженер и тонрежисьор. Имам сега доста нови парчета. Въпрос на стратегия, сметки и усилия е кога ще бъдат лансирани и екранизирани.
Източник: Уикенд